Cross Country 2018

On Friday the 20th of April we had our yearly cross country trails, the top 10 runners of each age group have advanced to State Cross Country trails to represent our school!  Keep scrolling down to see some photos of the event.

11 GIRLS

Place

Name

Time

Place

Name

Time

1st

Sarah Jones

9.14

14th

Sienna Fullbrook

11.35

2nd

Emily Doyle

9.15

15th

Scarlett Rancie

11.53

3rd

Hazel Evans

9.16

16th

Amy Johnson

12.04

4th

Lucy Bendall

10.15

17th

Taylor Harris

12.17

5th

Aila Allsop

10.28

18th

Olivia Nash

13.46

6th

Nina Bielenberg

10.35

19th

Savannah Ferguson

14.05

7th

Tiana Reints

10.35

20th

Kyra Latona

14.42

8th

Chloe Riddell

11.01

21st

Eryn Glanz

14.42

9th

Hayley Thompson

11.01

 

10th

Indy Laoumtzis

11.15

 

11th

Jolie Nguyen

11.26

 

12th

Taylor Smoors

11.28

 

13th

Jade Majic

11.31

 

 

 

11 BOYS

Place

Name

Time

Place

Name

Time

1st

Lachie Dovaston

7.42

14th

Darcey Hawkins

9.06

2nd

Tyrone Trapani

7.44

15th

Rahil Shah

10.15

3rd

Zeden Scudds

7.58

16th

Robbie Vosmansky

10.39

4th

Luca Bird Romano

8.02

 

5th

Kayden Newton

8.03

 

6th

Tarj Calderwood

8.05

 

7th

Will Keays

8.06

 

8th

Mitchell O’Donnell

8.16

 

9th

Mitchell Bowden

8.16

 

10th

Rhys Bryant

8.17

 

11th

Rayan Jafarzedan

8.17

 

12th

Zach Bartlett

8.32

 

13th

Angus Kay Linden

8.53

 

 

12/13 BOYS

Place

Name

Time

Place

Name

Time

1st

Liam Walker

7.30

14th

Lincoln Skepper

11.28

2nd

Flynn Smith

8.12

15th

Joshua Lamanna

11.28

3rd

Fabian Mueller

8.15

16th

Mitchell Knight

11.43

4th

Brendan Ford

8.15

17th

Liam Wilson

11.43

5th

Declan Williamson

8.30

18th

Blake Poliseno

11.51

6th

Cung Bawi Thawng

8.46

19th

Jesse Brown

12.33

7th

Tyson Simcocks

8.49

20th

Tyson Martin

12.39

8th

Charlie Pachacz

9.15

21st

Sesath Jayasekera

12.41

9th

Jamezon Pape

9.56

22nd

Zander Cunningham

14.37

10th

Johnny Rooks

9.57

 

11th

Gerby Glynn Dianon

10.30

 

12th

Matthew Schachter

10.35

 

13th

Matthew Geddes

10.39

 

  

 

12/13 GIRLS

Place

Name

Time

Place

Name

Time

1st

Chloe Fordham

8.12

14th

Emily Stokes

12.59

2nd

Audrey Mueller

8.20

 

3rd

Morgan Jalocha

8.35

 

4th

Jessie Arbuckle

8.41

 

5th

Tahlia Franken

8.49

 

6th

Tilly Graham

8.58

 

7th

Valerie Mueller

8.58

 

8th

Desy Kutasara

8.58

 

9th

Sienna Fiore

9.14

 

10th

Emma Barkwith

10.51

 

11th

Erin Taylor

10.19

 

12th

Maggie Butcher

10.56

 

13th

Caitlin Sharp

11.04